ODDELENÁ STRAVA: Pre zdravie

Kniha od známej autorky, profesorky Kataríny Horákovej na sklade

 

  • Kroky k novému štýlu života
  • Ozdravovanie aj chudnutie
  • Ako správne oddeľovať a kombinovať
  • Recepty zdravého stravovania, a ďalšie

       pre viac informácií o produkte kliknite na lištu nižšie

 

 

 

glow
10,00 €
zavrieť

ODDELENÁ STRAVA: Pre zdravie

je druhou z kolekcie štyroch kníh o tomto najzdravšom spôsobe stravovania a zároveň je považovaná za akúsi "knihu matku" ostatným publikáciám.

 

Autor: Prof. RNDr., Katarína Horáková, DrSc

Vydavateľstvo: Plat4M Books s.r.o.

Počet strán: 220

Pevná väzba

Rozmer: 135 x 190 mm

Hmotnosť: 450 gProfesorka Katarína Horáková uverejnila na stránkach mnohých časopisov stovky článkov o vplyve oddelenej stravy na naše telo. Tento spôsob stravovania predstavila z mnohých pohľadov, no predovšetkým veľmi jednoducho čitateľom vysvetlila, prečo je tak prospešný pre ľudský organizmus. A teraz všetky tieto poznatky prezentuje v knihe Oddelená strava: Pre zdravie, predstavuje skúsenosti mnohých žien, ktoré majú s týmto zdravým spôsobom života svoje dlhodobé skúsenosti.

Ako skúsená mikrobiologička a odborníčka na problematiku stravovania v publikácii predstavuje všetky zdravotné výhody oddelenej stravy a biologické procesy, ktoré napomáhajú znižovaniu hmotnosti a lepšiemu spracovávaniu potravy. Vďaka prísnemu dodržiavaniu rád Kataríny Horákovej ženy nielen strácali na hmotnosti, ale cítili sa omnoho lepšie, prestali ich trápiť rôzne nepríjemné pocity i vedľajšie účinky, ktoré ich ťažili po konzumácii jedla. Oddelená strava na ich organizmus pôsobila až prekvapujúco pozitívne a pre nejednu z týchto žien sa stravovanie formou oddelenej stravy stalo doslova ich novým životným štýlom.

 

 

Ukážka z knihy

Seriál Oddelená strava, ktorý som uverejňovala v časopise Ženský magazín vyvolal už pred prelomom tisícročia nesmierny ohlas. Do redakcie prichádzali stovky listov. Bolo to vlastne po prvý raz, keď sa na Slovensku v tak širokom meradle publikovalo v médiách o tejto zdravej životospráve.

Na tento podnet sa redakcia rozhodla v nasledujúcom roku vyhlásiť anketu. Jej cieľom bolo získať celkový obraz o tom, ako sa oddelená strava osvedčila u čitateliek z celého Slovenska. Dalo by sa to vlastne označiť už za akýsi minivýskum v tejto oblasti, ktorý vyvolal aj u mňa nesmiernu radosť a dokázal, že naše ženy majú záujem a sú prístupné novým myšlienkam. V kútiku duše som už pred anketou verila v úspech a potešilo ma, že som sa nesklamala.

Na opakované výzvy čitateliek časopisov Ženský magazín a neskôr Moderná žena a VitaFit, do ktorých som pravidelne prispievala, a knihou Oddelená strava – verím, že na potešenie mnohých mojich čitateliek – prinášam pokračovanie tak úspešnej série ...

 

O autorke

Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc., profesorka všeobecnej biológie Fakulty chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Počas pôsobenia na univerzite vychovala stovky odborníkov v oblasti mikrobiológie a biomedicínskeho inžinierstva. Popri pedagogickej práci sa roky výskumne zaoberala vyhľadávaním nových, biologicky aktívnych látok s antimikrobiálnymi, antioxidačnými a protinádorovými vlastnosťami. Bola vedúcou medzinárodných projektov v oblasti vývoja veľmi citlivých imunotestov, zisťujúcich neškodnosť potravín. Vychádzajúc z poznatkov v tejto oblasti sa začala hlbšie zaoberať aj štúdiom spôsobov správnej výživy a zdravého životného štýlu. Je autorkou mnohých vedeckých, odborných a vedeckopopulárnych publikácií. V súčasnosti prednáša a je garantkou odboru Starostlivosť o telesné a duševné zdravie na Univerzite tretieho veku Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Katarína Horáková je autorkou viacerých knižných titulov ako napríklad Umenie zdravo žiť (2009 Metro Media - rozpredali sa dve dotlače s celkovým nákladom 18 000 výtlačkov), Monitor zdravia (2005, Foxi - predalo sa vyše 25 000 výtlačkov), Oddelená strava I. (1998, Semic Media - v rokoch 1998 až 2005 sa predalo 130 000 výtlačkov v desiatich dotlačiach v slovenskej verzii a 56 000 výtlačkov v českej verzii), Oddelená strava II. A čo ďalej? (2001, Semic Media - vyšla v piatich dotlačiach v celkovom náklade 50 000 výtlačkov), Nebojme sa zdravia (2001, Semic Media - v českej a slovenskej verzii po 15 000 výtlačkov), Oddelená strava Recepty a diéty (2001, Semic Media – predávalo sa aj ako príbal k časopisu Ženský magazín za zvýšenú cenu a predalo sa vyše 26 000 výtlačkov), Oddelená strava Očistné kúry a diéty (2002, Semic Media – predávalo sa aj ako príbal k časopisu Ženský magazín za zvýšenú cenu a predalo sa skoro 30 000 výtlačkov) a ďalšie publikácie.

UPOZORNENIE: Za nákup tohto produktu sa kupujúcemu nepripočítavajú žiadne bonusy/provízie, t.j. cena je rovnaká pre každého kupujúceho bez ohľadu na dosiahnutú zľavovú pozíciu.