Ako mať ZDRAVÉ SRDCE A CIEVY v každom veku

Kniha od známej autorky, Prof.Kataríny Horákovej na sklade
  • Srdce, cievny systém, krv
  • Vysoký a nízky krvný tlak, arytmia srdca
  • Cievne choroby srdca, mozgu, dolných končatín
  • Zdravé  srdce začína so zdravým životným štýlom
  • Zelené potraviny - história, prínos pre zdravie

       pre viac informácií o produkte kliknite na lištu nižšie

 
glow
11,90 €
zavrieť

Ako mať ZDRAVÉ SRDCE A CIEVY v každom veku

Nehrozí vám infarkt? Porážka?

Artérioskleróza, srdcový infarkt, mozgová porážka, vysoký cholesterol a vysoký krvný tlak, srdcová arytmia, kŕčové žily, krvné tromby,... Výskytom srdcovo – cievnych ochorení sa Slovensko zaraďuje na popredné miesta v rámci európskych krajín.  Ako funguje srdce a cievny systém? Aké sú príčiny chorôb srdca a ciev? Čo robiť aby sme sa im vyhli? Najnovšia kniha od profesorky Kataríny Horákovej, autorky knižných bestsellerov z kategórie zdravého životného štýlu, odpovie na tieto a mnoho ďalších otázok. Dozviete sa aj čosi viac o zelených potravinách - z histórie, aký je ich konkrétny prínos pre naše zdravie, prečo spĺňajú všetky kritériá pre ideálne potraviny. 

 

Autor: Autor: Prof. RNDr., Katarína Horáková, DrSc

Vydavateľstvo: Plat4M Books s.r.o., 2015

Počet strán: 288

Pevná väzba

Rozmer: 135×190 mm

 

Ako sa staráme o svoje srdce?

Väčšina z nás macošsky. Kým sa samo neozve, často naň ani nepomyslíme. Štatistické údaje sú toho dôkazom. Epidemiologická situácia vo výskyte ochorení srdca a ciev v Slovenskej republike patria spolu s cievnymi chorobami mozgu k dominantným chorobám obehovej sústavy. Podľa údajov WHO/EURO na Slovensku umrie každý rok na tieto ochorenia 508 ľudí na 100-tisíc obyvateľov. Tým sa zaraďujeme v rámci 34 krajín Európy a 4 zoskupení do poslednej tretiny. Na rozdiel od toho vo vyspelých krajinách Európy dosahuje úmrtnosť na srdcovo-cievne ochorenia 221 ľudí na 100-tisíc obyvateľov, teda o 56 percent menej.

Prečo sa môžeme „pýšiť“ takýmto nechvályhodným umiestnením v celosvetovom meradle? Všetci odborníci sa zhodujú v tom, že najdôležitejšou príčinou, prečo sa ochorenia srdca a ciev tak rozšírili, je nesprávny životný štýl, nezdravé stravovanie, nedostatok pohybu a rozšírené fajčenie. To, že tak často zomierame na srdcový infarkt a mozgovú porážku, je dôsledok aj našej neinformovanosti a nedisciplinovanosti. My sa totiž nenakazíme chronickou chorobou – my si ju pitím alkoholu, prejedaním sa a myslením sami navodzujeme

Srdce a jeho nepretržitá činnosť počas celého nášho života patrí medzi jeden zo zázrakov prírody. Mnohých určite prekvapí, čo všetko zdravé srdce dokáže v spolupráci so „sieťou života“ – cievami a krvou – tekutinou jedinečných vlastností. Ale aj to, čo si spôsobujeme našim nezdravým životným štýlom, ako sami ovplyvňujeme zmeny krvného tlaku, srdcovú frekvenciu, zrážanlivosť krvi, ktoré, ak včas neliečime, navodíme si arytmiu srdca, anginu pectoris, srdcový infarkt, mozgovú porážku či choroby periférnych ciev. Testy odhalia nielen to, čo nám chýba, ale aj návrh riešenia zdravotného problému jednotlivca. Ďalej sa bližšie dozvieme o príčinách, ale aj o možnostiach, ako zabrániť kôrnateniu ciev a rozvíjaniu srdcových chorôb, čo robiť, keď prežívame ich typické prvé príznaky.

Autorka vo svojom príhovore hovorí: "Vrelo odporúčam, začnite ťaženie za zdravé srdce najprv u seba, ďalej vo vašej rodine a prevezmite kontrolu nad vašim zdravím. Staňte sa zástancami života pre zdravé srdce. Pravidelne na to potrebujeme do našej stravy zaradiť v knihe uvedené najdôležitejšie potraviny pre srdce a krvný obeh. Možno neviete, ale až na 90 percent sami rozhodujeme o tom, aké čisté a pružné sú naše cievy a aké zdravé je naše srdce. Zázračný liek neexistuje! Budem veľmi rada, ak moja kniha najde cestu k vašim srdciam."

 

UPOZORNENIE: Za nákup tohto produktu sa kupujúcemu nepripočítavajú žiadne bonusy/provízie, t.j. cena je rovnaká pre každého kupujúceho bez ohľadu na dosiahnutú zľavovú pozíciu.